Sıkça Sorulan Sorular


Biletimi nasıl satın alabilirim?

Biletkesfet, tüm havayollarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyatlarla uçak bileti satın alabilmeni sağlar.İstediğin tarihler için en uygun uçuşu bulduktan sonra ister kredi kartınla ister banka kartınla uçak biletini online olarak satın alabilirsin. Online satın alabilmenin yanı sıra 7/24 Çağrı Merkezimizden 0850 885 1 448 numaralı bizlerle irtibata geçerek satın alabilirsiniz.

 

En Ucuz Uçak Biletini biletkesfet.com’dan nasıl alabilirim ?

Havayolları doluluk esaslarına göre uçak biletlerini fiyatlandırdıkları için ucuz uçak bileti satın almak istiyorsanız uçak biletlerinizi uçuş tarihinden ne kadar erken alırsanız fiyat konusunda avantajlı olursunuz. Promosyon ve kampanyalı uçak biletleri sınırlı sayıda olduğundan çabuk tükenirler. Bu nedenle en ucuz uçak biletini alabilmeniz için erken rezervasyon yaptırarak uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Gitmek istediğiniz yerlere farklı havayollarının uçuşlarını web sitemizde tek ekranda görerek sık sık arama yapmanızı tavsiye ederiz.

Hafta sonu yapılacak uçuşlar için satın alınan uçak biletleri hafta içi yapılacak uçuşlardan daha maliyetli olabilmektedir. Bu sebeple uçak biletlerinizi daha ucuza satın almak için haftaiçi yapılacak olan uçuşları tercih etmeniz avantajınıza olacaktır.

Uçak bileti fiyatlarını sorgularken esnek tarih avantajlarını da kullanmanız faydanıza olacaktır.

 

Başkasının adına düzenlenmiş bir bileti ben kullanabilir miyim?

Uçak Biletlerinin kullanım, rezervasyon değiştirme, iptal vb. hakkı, sadece biletin üzerinde adı - soyadı yazılı kişiye aittir ve bu hak hiç bir şekilde devredilemez.

 

Uçak Biletimi ne şekilde ödeyebilirim ?

7/24 Çağrı Merkezi Hizmeti verdiğimiz 0850 885 1 448  numaralı telefondan bizlere ulaşarak yada biletkesfet.com dan kredi kartı ile biletinizi ödeyebilirsiniz. Biletinizi internette sadece 3D kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

 

Doğum tarihimi yanlış girdiğimi fark ettim.Uçuşumla ilgili bir sıkıntı olur mu?

Eğer "Yetişkin" bileti aldıysan, doğum tarihini yanlış girmiş olsan dahi uçuşunla ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. Yalnızca indirimli bilet alınmış ise ve gerçek doğum tarihi indirimli bilet almaya uygun değilse, havayolu uçuştan yararlandırmama hakkına sahip olur. Yalnızca indirimli yolcular için doğum tarihi uygun değilse biletinizde yer alan doğum tarihi bilgilerinin doğru olması önemlidir.

 

Yurtdışında aktarma yaptığım havalimanında transit vize gerekir mi?

Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinden yapılan aktarmalarda, transit vize ülke ve vatandaşlık bazında değişkenlik göstermektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avustralya'dan Türk vatandaşlarının yapacağı aktarmalarda transit vize gereklidir. Bu konudaki en detaylı bilgi ilgili havayolundan veya ilgili ülkelerin konsolosluklarından elde edilebilir.

 

Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

Rezervasyon yapılan veya satın alınan bir bilet üzerinde isim değişikliği yapılamamaktadır. Bilet ile ilgili tüm haklar, sadece biletin üzerinde adı ve soyadı yazan kişiye aittir ve bu hak başka bir kişiye devredilemez ve başkasının kullanması için isim değişikliği yapılamaz. Aynı kural hatalı ya da eksik isim girildiğinde de geçerlidir.

 

Bilet alırken fiyat yükseldi. Ne yapabilirim?

Satın almaya çalıştığın koltuk farklı bir kullanıcı tarafından satışa dönüştürülmüş ve bundan dolayı bilet yeniden fiyatlandırılmış olabilir. Bu durumlarda işleme en başından başlayarak satın alma işlemini yeni fiyat üzerinden gerçekleştirmen gerekir.

 

Uçak Biletimi açığa almak istiyorum ne yapmalıyım ?

Yurtiçi uçak biletlerinde ;

Misafirimiz olan biletinin ilk uçuşunu yapmadan açığa aldırdığı takdirde bileti aldığı tarihten itibaren 12 ay içinde kullanabilir. Her açık bilet parkurunun kendine ait bir tutarı vardır ve sabittir. Bilet tutarı bu tutar üzerinden hesaplanır. Arada ücret farkı var ise daha sonra onu ödeyerek işlem yapar veya iade almaz. Misafir biletini açık bilete değiştirirken normal bilet kuralları uygulanır. Açık bilet devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. Açık biletler iç hat uçuşa ait ise iç hatta kullanabilir, dış hat uçuşa ait ise dış hatta dış hatta kullanabilir.

 

Yurtdışı Uçak Biletlerinde;

Türk Hava Yollarının 03.12.2013 tarihinde yayınladığı kural gereği uçak biletlerinde açığa alma işlemi kaldırılmıştır. Diğer havayollarının da birçoğu uçak bileti açığa alma işlemini kaldırmıştır. Değişiklikler ilk uçuş tarihinden önce yapılması gerekmektedir.

 

Uçuş saatinden ne kadar önce havalimanında olmalıyım?

İç hat uçuşlarınızda 1 saat önce, dış hat uçuşlarınızda en geç 2 saat önce, Irak ve Iran uçuşlarımızda 3 saat önce havalimanında bulunmanız gerekmektedir. Bilet bagaj işlemlerinizi, iç hat uçuşlarınızda kalkış saatinden 30 dakika önce, dış hat uçuşlarınızda ise kalkış saatinden 1 saat önce yaptırmış olmanız gerekmektedir. İşlem yaptırmama durumunda, o uçuşla ilgili tüm haklarınızı kaybedersiniz. Ayrıca, kalkıştan en geç 15 dakika önce uçuş kapısında olmanız gerekmektedir.

 

Biletimi iptal/iade edebilir miyim?

Biletlerin iptal/iade edilebilmesi tamamen havayolları tarafından belirlenen kurallara bağlıdır. Promosyonlu biletler iptal/iade edilemez.

 

Biletimi iptal/iade etmek istediğimde ne yapmalıyım?

Biletini 7/24 Çağrı Merkezimizden 0850 885 1 448 numaramızı arayarak iptal/iade edebilirsin.

 

Uçuşu gerçekleştirebilmem için gerekli olan evraklar nelerdir?

Havalimanına gelirken; dış hatlar için pasaport, iç hatlar için fotoğraflı bir kimlik kartının ( nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, evlilik cüzdanı) hazır bulundurulması gerekmektedir. Evrak fotokopileri ile uçuşa yolcu kabul edilmemektedir.

 

Bagaj Chek-in içerikleri

Yolcunun check-in işlemini son dakikalara bırakmaması tavsiye edilir. Bu durumlarda yolcu uçuşa yetişse bile bagajı uçağa yetiştirilemeyebilir. Check-in işlemini geç yapan yolcunun bagajının gecikmesinden ötürü yapacağı harcamalar Havayolları tarafından karşılanmaz.

Check-in sırasında teslim edilecek bagajdan sarkan ip, kayış ve kancalar mümkünse çıkarılmalı, aksi takdirde sabitlenmelidir. Bu gibi unsurlar bagajın transferi sırasında bantlara takılıp bagajın hasarına sebebiyet verebilmektedir.

 

Uçuşta yanıma alabileceğim el bagajının ölçüleri nelerdir?

Kabine alacağınız bagajlarınız ayakaltına veya baş üstü kabin rafına sığacak büyüklükte olmalı, tek parça ve maksimum 25x45x56 cm ölçülerinde olmalı, ağırlığı 8 KG aşmamalıdır. Bu ölçülere uymayan el bagajları uçağın alt bölümüne alınacaktır. Bagajlarınızın içine ve dışına isim ve adres etiketi yapıştırılmalıdır.

 

El bagajında sıvı ve benzeri maddelerin taşınma kuralları nelerdir?

El bagajlarına getirilen Sıvı içerikli madde taşınması ile ilgili kısıtlamalar ICAO ve ECAC kuralları gereği Sivil Havacılık genel müdürlüğü tarafından havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlama getirilmiştir.

Yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmaları yasaklanmamakta olup miktarı kısıtlanmaktadır. Her yolcu yaklaşık 20 cm x 20 cm boyutlarında ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her birinin hacmi 100 ml yi geçmemek üzere sıvı, jel bulundurabilir.

 

Uçak içinde hangi hayvanlar taşınabilir?

Havayolları uçuşları sırasında kabinde taşınmak üzere aynı cins olmak kaydıyla en fazla 2 hayvan kabul edilebilir. Kedi, köpek ve kuş yolcularla birlikte kabin içerisinde taşınabilmektedir. Havayolları hiçbir uçuşta çiftlik hayvanlarını kabul etmemektedir.

 

İşleminiz gerçekleştiriliyor, lütfen bekleyin.